W momencie gdy słowo BIM w Polsce dopiero się pojawia. Nasi koledzy inżynierowie z zachodu zastanawiają się czy termin ten nie powinien być zastąpiony/wzbogacony o kolejny twór czyli VDC- Virtual Design.

Polecam przeczytać ciekawy artykuł  tłumaczący zjawisko.

http://www.bdcnetwork.com/bim-becomes-vdc

BIM jest tutaj określony jako „Disruptive Innovation”

Disruptivetechnology

Poniżej jeden z wpisów na LinkedIN próbujący rozróżnić BIM od VDC.

Ale czy tak na prawdę potrzebny jest nam kolejny akronim ?? Czy to tak na prawdę ma jakieś znacznie jak to się nazywa?

Dla nas (Polski) to właściwie bez znaczenia, ale kto wie być może i nas czekają tego typu dyskusje. Poczekamy zobaczymy .

VDC_1

2 komentarze
  1. Damian 5 lat temu

    Przytoczona wypowiedź i artykuł są dosyć interesujące, jednak póki co jest to na razie teoretyzowanie. Według mnie może dojść do podziału na zwolenników i przeciwników kolejnego akronimu, jednak tylko na tym się skończy 🙂 Ot wymieni się kilka mądrych argumentów za i przeciw, a sprawa będzie się ciągnęła przez jakiś czas, aż w końcu ucichnie.
    Na naszym krajowym podwórku podjęcie dyskusji nad problemem nazewnictwa nie odbiło by się wielkim echem, gdyż BIM jest póki co technologią stricte niszową. Lepiej abyśmy podjęli próbę edukacji i propagowali wykorzystanie technologii BIM w branżach AEC, odchodząc od obecnie wykorzystywanych metodologii projektowania i myślenia o budynku.

  2. Robert 2 lata temu

    BIM i VDC to są dwie różne rzeczy. Powyższy artykuł jest błędny porównując dwa terminy do siebie. Stworzyłem pracownie VDC Lab i prowadzę regularny trening BIM od dłuższego czasu i uważam że artykuł powinien być poprawiony. Tekst po angielsku jest czecią szerszej konwersacji lub jest niekompletny. Krótkie wideo z mojej pracy https://www.youtube.com/watch?v=ETlo82njqI8

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

©2020 ProjektowanieBIM

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?