Revit – duplikowanie widoku

0 Shares
0
0
0
0

W Revicie widoki mają różne przeznaczenie. Część widoków znajdzie się na arkuszu, ale większość wykorzystamy do innych celów: roboczych, analizy, prezentacji itp. Należy więc świadomie i umiejętnie kopiować istniejące widoki. Jak robić to”z głową”?

Dlaczego duplikować widoki

Zastanówmy się dlaczego warto kopiować widoki. Oto 3 powody:

  • Jeden widok może znajdować się tylko na jednym arkuszu, inaczej mówiąc: niemożliwe jest wstawienie jednego widoku do wielu arkuszy.
  • Widoki nie służą tylko i wyłącznie tworzeniu dokumentacji projektowej. Część widoków znajdzie zastosowanie przy Prezentacji, analizach, koncepcjach, eksportach/importach lub pełnią one funkcję pomocniczą (roboczą).
  • Z punktem powyżej wiąże się również stosowanie ViewTemplate czyli Szablonów Widoków, których różnorodność obliguje nas do kopiowania widoków. Oczywiście do widoku może być przypisany tylko jeden View Template.

3 opcje duplikowania widoku

Aby skopiować dany widok wystarczy odszukać go w przeglądarce projektu a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy. W menu kontekstowym odszukujemy pole “duplikuj widok” tak jak na zrzucie poniżej:

Duplicating

Duplicate duplikuje widok bez opisów (czyli wymiarów tagów itd)

Duplicate with Detailing- kopiuje widok z opisami

Duplicate as a Dependent-kopiuje widok który jest zależny od widoku kopiowanego. Zmiany zachodzące w jednym widoku odbijają się w innych widokach. Przydatne w momencie gdy chcemy dodać jeden widok do wielu arkuszy do wydruku, lub gdy chcemy podzielić rysunek na części.

0 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

You May Also Like

Czy Revit to BIM? Co to Revit

Revit- to słowo coraz częściej pojawiające się na ustach budowlańców i architektów. Budzi różne skojarzenia, zarówno pozytywne jak i negatywne. Często również dochodzi do niezrozumienia czym właściwie jest Revit. Czy to nowszy CAD? Czy Revit to BIM? Czy Revit to 3D? W tym wpisie postaramy odpowiedzieć na te pytania.
Czytaj dalej