W Revicie widoki mają różne przeznaczenie. Część widoków znajdzie się na arkuszu, ale większość wykorzystamy do innych celów: roboczych, analizy itp. Należy więc świadomie i umiejętnie kopiować istniejące widoki domyślne. Jak to robić? O tym w tym wpisie.

Istnieją 3 opcje kopiowania widoku. Ale zanim do tego przejdziemy zastanówmy się dlaczego warto kopiować widoki.

  • Jeden widok może znajdować się tylko na jednym arkuszu, inaczej mówiąc: niemożliwe jest wstawienie jednego widoku do wielu arkuszy
  • Widoki nie służą tylko i wyłącznie tworzeniu dokumentacji projektowej. Część widoków znajdzie zastosowanie przy Prezentacji, analizach, koncepcjach, eksportach/importach lub pełnią one funkcję pomocniczą (roboczą).
  • Z punktem powyżej wiąże się również stosowanie ViewTemplate czyli Szablonów Widoków, których różnorodność obliguje nas do kopiowania widoków. Oczywiście do widoku może być przypisany jeden View Template.

Duplicating

Duplicate- duplikuje widok bez opisów (czyli wymiarów tagów itd)

Duplicate with Detailing- kopiuje widok z opisami

Duplicate as a Dependent-kopiuje widok który jest zależny od widoku kopiowanego. Zmiany zachodzące w jednym widoku odbijają się w innych widokach. Przydatne w momencie gdy chcemy dodać jeden widok do wielu arkuszy do wydruku, lub gdy chcemy podzielić rysunek na części.

Szymon

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

©2019 ProjektowanieBIM

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?