Często możemy się natknąć na projekty które „odstraszają” nas gdy spojrzymy na przeglądarkę, obco brzmiące nazwy widoków, brak jakiejkolwiek nomenklatury powoduje, że projekt w Revicie jest przejrzysty jedynie dla osób które nad nim pracowały. W tym wpisie pokażę jak to zmienić, jednocześnie uważam, że właśnie takie detale jak np. trzymanie się ustalonego standardu nazewnictwa mają znaczący wpływ na ocenę jakości całego projektu.

Dziś, miałem okazję przeczytać dobry artykuł na temat organizacji przeglądarki w Revicie. Pomysł zakłada podział przeglądarki na podstawie wcześniej utworzonych parametrów projektu. Parametry te mają kategorię „Widok (View)” i zostały nazwane: View Heading 1 i View Heading 2.

Te tekstowe parametry należy uzupełniać ręcznie przy tworzeniu widoku. Wymagana jest więc dbałość zespołu o uzupełnianie tych pól, wytworzenie pewnego nawyku przy tworzeniu nowych widoków. Dodatkowo autor przedstawia sposób nazewnictwa oparty na skrótach które w przejrzysty sposób standaryzują pracę z przeglądarką.

Oto link do artykułu [ANG]

http://pl.scribd.com/doc/80165632/JBZ-Project-Browser-Organization-2012

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

©2020 ProjektowanieBIM

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?