Aby w pełni korzystać ze współpracy między różnymi branżami musimy korzystać z funkcji importu i linkowania plików. Często opcje te są ignorowane a proces importu sprowadza się do kliknięcia przycisku „Open”. W tym wpisie prześledzimy dane nam przez program funkcje importu i linkowania dostępne w oknie wyboru pliku.

 

Revit-Import-AutoCAD

1. Current view only

Zaznaczony wstawia link, np rysunek dwg tylko do aktywnego widoku. Unikniemy w ten sposób widoczności linków np. w  3D. Jeżeli potrzebujemy ten plik np. na dwóch poziomach nie oznacza to, że opcja ta musi być odznaczona, wystarczy skorzystać z funkcji kopiowania do innych widoków. W trybie worksharing, plik ten zostanie przypisany do widoku Workseta. (Opcja nieaktywna w widoku 3D).

2. Colors

Używając Invert/Preserve umożliwia nam ustawienie „czytelności” importowanego rysunku. Preserve-utrzymanie kolorystyki pliku (kolory warstw AutoCAD). Inverse-zamienia jasne kolory na ciemne i na odwrót.
Wyobraźmy sobie sytuację, że linkujemy rysunek z AutoCAD w którym rysowaliśmy na czarnym tle,  przy przejściu do Revita jasne linie widoczne wyraźnie na czarnym tle będą nieczytelne na tle białym- tutaj przydatna jest właśnie opcja Inverse.

3. Layers/Levels

Umożliwia import tylko wybranych warstw/poziomów z wybranego pliku. Specify-wybór warstw następuję w oddzielnym oknie. Visible-widoczne warstwy przy ostatnim zapisie pliku dwg. All-wszystkie warstwy.

4. Import Units

Generalnie przy imporcie plików typu CAD opcja Auto Detect sprawdza się.

5. Positioning

Center to center– program wyznacza centrum rysunku poprzez określenie prostokąta w obrębie którym znajdują się elementy rysunku i wyznacza jego centrum.
Origin to Origin– Revit importuje world’s origin do Revit project internal origin. Jeżeli rysunek będzie rysowany daleko od punktu (0,0) to przy imporcie rysunek może nie być widoczny. Przydatna staje się opcja „Zoom to fit”, aby zobaczyć gdzie wylądował nasz rysunek.

6. Place at

Możliwe do zaznaczenie gdy Current View Only odznaczony. Określa na którym poziomie będzie znajdował się dany plik.

7. Correct Lines That are Sligtly Of Axis

„Prostuje” linie które są nieznacznie pochylone, o kąt mniejszy niż 0,1 stopnie. Pomocne gdy później korzystamy np. z narzędzie pick lines przy modelowaniu- może to prowadzić do niedokładności. Warto odznaczyć gdy importujemy model terenu (Site).

8. Orient to view

Funkcja używana gdy Project True North i Project North nie pokrywają się ze sobą- zobacz opcje właściwości widoku.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?