Co roku w USA odbywa się wielkie wydarzenie edukacyjne ogranizowane przez Autodesk. W tym roku jak i poprzednim wydarzenie miało miejsce w Las Vegas. W wydarzeniu uczetniczą eksperci w inżynierii z całego świata również z tematu BIM i Revit, które są mi bliskie.
Oto lista pięciu sesji z Autodsk University, które uważam za ciekawe i które planuje obejrzeć. Kolejność nie ma formy rankingu i jest to moje subiektywne zdanie, którym zdecydowałem się podzielić. Nagrania w j. angielskim dostępne po wypełnieniu niestety dosyć długiej ankiety Autodesk i zalogowaniu się.
Pełną listę konferencji zdalnych możecie znaleźć tutaj:
https://conferences.autodesk.com/flow/autodesk/au2023/sessioncatalog/page/digitalpublic
1. The Superb Guide To Easy Revit Strikes Again!
Praktyczna sesja o Revit, w której dowiemy się nie tylko o sztuczkach i dobrych praktykach ale też o problemach w codziennej pracy z programem i ich rozwiązaniach. Wartościowa również dla zaawansowanych. Warto zobaczyć też sesje z poprzednich lat!
2. Autodesk Tandem Implementation for a Wastewater Facility
Temat cyfrowych bliźniaków przy wykorzystaniu oprogramowania Autodesk Tandem, to coś o czym wcześniej po prostu nie słyszałem i dlatego przykuło moją uwagę. Brzmi to intrygująco.
Wideo ogólnie opowiadające o Tandem. Zdecydowanie muszę zgłębić ten temat.
Temat digitalizacji inwestycji jest poruszony także o innej sesji ( | Recreating the Original Vision for Habitat 67 with Unreal Engine link) , tym razem przy wykorzystaniu Unreal Engine i 3dsMax. Brzmi ciekawie, a Unreal Engine chodzi już za mną od jakiegoś czasu.
3. Simplify Sustainable Design with Autodesk Forma
Kolejna sesja typowo techniczna, instruktażowa. Przyznam że wole takie sesje niż typ Case-Study. Autodesk Forma długo pojawiał się na moim radarze i przez pewien czas był mocno reklamowany przez Autodesk. Być może jest to zamiennik dla starego oprogramowania Vasari albo Green Building Studio. Zdecydowanie brakuje prostego programu do etapu koncepcyjnego.
4. BIM for historical buildings in the UK focused using sustainability tools
Sesja dotyczy obiektów już istniejących / historycznych i pracy nad nimi. Ciekawe, szczególnie że wykorzystanie istniejących budynków w jak największym zakresie jest trendem który moim zdaniem będzie dominował narracje przez najbliższe lata. Szczególnie że nowe budownictwo i produkcja betonu generuje olbrzymi ślad węglowy.
5. Eight-Step System Behind Perfect Architectural Visualization
Na koniec polski akcent. Sesja prowadzona przez Agnieszkę i Adama Klich z arch-viz.com o wizualizacji architektonicznej. Temat trochę lżejszy od pozostałych sesji, dla mnie o tyle ciekawy gdyż ostatnio zacząłem “bawić się” w Twinmotion, które zostało podpięte pod subskrypcję Revit i czasami wiedza techniczna nie jest tak bardzo istotna jak po prostu wyrobienie sobie dobrych praktych czy “oka do szczegółów” w przypadku wizualizacji.
“Tworzenie wizualizacji może być wyzwaniem, ale może stać się łatwiejsze dzięki instrukcji krok po kroku. System ten może pełnić rolę przewodnika, dostarczając listę kontrolną punktów, które należy uwzględnić na obrazie, aby był fantastyczny. We współpracy z zespołem opracowaliśmy ośmioetapowy system, którym możemy się z Tobą podzielić.”
cytat z opisu sesji