Revit wizualizacja- panorama 360.

0 Shares
0
0
0
0

Panorama to rendering z możliwością obrotu o 360 stopni. Narzędzie przydatne w komunikacji pomiędzy projektantem a klientem . Za pomocą panoramy możemy jeszcze dokładniej zobrazować naszą wizję na aranżację przestrzeni. W tym wpisie postaram się krok po kroku wytłumaczyć jak szybko możemy stworzyć taką wizualizację w progrmie Revit przy użyciu funkcjonalności chmury.

1. Zaloguj się

Rendering ten wykonywany jest w chmurze, co pozwala nam na znaczne przyśpieszenie całego procesu. Chmura wykorzystuje możliwości wielu procesorów, dzięki czemu dysponujemy nieporównywalnie większą mocą obliczeniową. To tak jakby naszą wizualizację jednocześnie renderowało kilkanaście komputerów.

Aby otrzymać dostęp do chmury wystarczy mieć konto subskrybenta lub edukacyjne Autodesk. Jeżeli Revit jest już zainstalowany na pewno posiadasz takie konto, teraz po prostu się zaloguj, klikając na pasek subskrybcji w prawym górnym rogu.

2. Utwórz widok perspektywiczny

  1. Przejdź na widok rzutu
  2. Przejdź na kartę Widok->(Lista Rozwijalna)Widok 3D -> Kamera
  3. Ustaw punkt początkowy
  4. Ustal punkt końcowy daleko poza obszarem budynku.
  5. Dostosuj widok, jego położenie, nachylenie, kąt patrzenia.
1.Kamera

3. Chmura

Teraz przejdziemy do wyboru ustawień renderingu w chmurze

  1. Przejdź na zakładkę Widok->Grafika->Renderuj w usłudze Cloud
  2. Wybierz typ wyniku : Panorama
  3. Revit automatycznie oblicza liczbę wymaganych jednostek Cloud aby wykonać dany rendering. Jeżeli posiadasz konto edukacyjne Jednostki Cloud są dostępne bez ograniczeń.
  4. Rozpocznij renderowanie

Uwaga: Pamiętaj, że ustawienia słońca a więc też cieni są kopiowane z ustawień danego widoku, więc przed wysłaniem modelu do chmury upewnij się, że słońce jest ustawione w korzystnym położeniu.

3.Ustawienia
3.Wysylanie

4. Galeria

Podczas wysyłania możesz wybrać przycisk “Kontynuuj w tle” i dalej pracować nad innymi aspektami projektu. Jeżeli chcesz śledzić proces renderowania lub też sprawdzić czy wizualizacja jest gotowa wybierz przycisk Galeria Renderowania z zakładki Widok.

4.GaleriaRenderowania
4.Galeria-Renderowanie

5. Udostępnij

Gdy wizualizacja jest gotowa (zrobienie mojej trwało około 10min), możesz pobrać ją w formacie HTML lub też wysłać bezpośredni link swojemu klientowi, taki jak ten:

http://pano.autodesk.com/pano.html?mono=jpgs/5fa4b633-5a8b-4ff0-95ed-79504a7b6865

5.Pobierz
0 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

You May Also Like

Czy Revit to BIM? Co to Revit

Revit- to słowo coraz częściej pojawiające się na ustach budowlańców i architektów. Budzi różne skojarzenia, zarówno pozytywne jak i negatywne. Często również dochodzi do niezrozumienia czym właściwie jest Revit. Czy to nowszy CAD? Czy Revit to BIM? Czy Revit to 3D? W tym wpisie postaramy odpowiedzieć na te pytania.
Czytaj dalej